اشتغال حمایت شده، خدماتی است که به فرد کمک می‌کند تا کارهای رقابتی را که در یک محیط کار یکپارچه انجام می‌شود، به دست آورد. کارفرمایان به‌طور مستقیم به مشاغل مرتبط با نقاط قوت، منابع، توانایی‌ها و منافع خود پیوسته‌اند. علاوه‌براین، پشتیبانی‌های فردی برای یادگیری و حفظ شغل در دسترس افراد است. مددجویان متقاضی اشتغال جهت یافتن کار، حرفه‌آموزی و استعدادیابی به این واحد ارجاع داده می‌شوند.

مزایای اشتغال حمایت شده

 از مزایای اشتغال با استفاده از رویکرد اشتغال حمایت شده، می‌توان به ایجاد فرصت‌های شغلی و برابر برای تمام اقشار جامعه بر اساس محدودیت‌ها، علایق، استعدادها و توانمندی‌های فردی آنها، حرفه‌آموزی کارجویان و درنهایت اشتغال کارجویان و حمایت از آنها، حتی پس از اشتغال اشاره نمود. نکته قابل توجه در این روش این است که بر پایه‌ی کرامت و فردیت کارجویان بنا شده و به اصطلاح برای همه‌ی افراد نسخه‌ای واحد نمی‌پیچد.

یکی از بزرگ‌ترین رسالت‌های مؤسسه خیریه کارآفرینان آرا شمیران، این است که بعد از زمانی که مددجویان تحت پوشش، آموزش‌های لازم و کاربردی را دریافت نمودند، آنها را در زمینه ایجاد شغل همراهی نموده و یا آنها را به کارفرمایان مورد اعتماد معرفی می‌نماید.

 

ارتباط انسانی، کلید موفقیت فردی و شغلی است

برای موفقیت در کارهایی که نیاز به گذراندن دوره‌های کارورزی دارند، ابتدا آنها را برای کارورزی معرفی نموده و سپس برای آنها کار ثابتی در نظر گرفته می‌شود.

در راستای انجام این رسالت بزرگ و مهم، در فصل تابستان تعداد 9 نفر از مددجویان جهت کارورزی به مراکز مختلف مانند کارگاه خیاطی، آموزشگاه آرایشگری و … ارجاع داده شده‌اند و به 6 نفر از آنها هزینه تامین مواد و وسایل مورد نیاز برای کارورزی پرداخت شده است.

همچنین تعداد 45 پیشنهاد شغلی به مددجویان داده شده است که تمامی این پیشنهادها براساس توانمندی‌ها، علایق، استعداد و آموزشی است که به مددجویان داده شده است و این مسیر حمایت تا 3سال بعد از شغل مددجو ادامه خواهد داشت.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *