کتاب هرروز پنجشنبه است/ موسسه خیریه آرا شمیران

 

 

به نظر شما چطوری میتونیم هفت روز هفته رو شاد باشیم؟

 

شاد بودن یک انتخاب است، بسیاری از ما وقتی صبح‌ها از خواب بلند می شویم می توانیم انتخاب کنیم امروز چه مدل روزی را پیش رو داریم، روزی خوب یا روزی بد؟
هدف نویسنده این کتاب، آن است که به خواننده بیاموزد ذهن خود را طوری برنامه‌ریزی کند که بتواند هر روز، شادمانی را انتخاب نماید.

 

 

کتاب هرروز پنجشنبه است/ موسسه خیریه آرا شمیران

کتاب هرروز پنجشنبه است/ موسسه خیریه آرا شمیران

مهم این نیست چه چالش‌هایی پیش روی اوست یا چه شرایطی پیش می آید، مهم‌تر آن است که این شما هستید که باید انتخاب کنید چگونه زندگیتان سپری شود. کاملاً به خودتان و انتخاب‌هایتان بستگی دارد و نه به شرایطتان!!

کتاب‌های جوئل اوستین، بارها در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های روزنامه‌ی نیویورک تایمز قرار گرفته اند. کتاب هر روز پنجشنبه است اثر جوئل اوستین با ترجمه شبنم سمیعیان رو از گروه انتشاراتی ققنوس از دست ندید.

آبراهام لینکلن، می‌گوید: بیشتر مردم به همان اندازهای که تصمیم گرفته‌اند شاد باشند، شادند.

رئیس جمهور فقید ایالات متحده، حتماً خوشحال می‌شد اگر می‌فهمید نتیجه تحقیقات نشان می‌دهد که میزان شادمانی مردم در روزهای پنجشنبه ده درصد افزایش می یابد. چرا؟

چون آخر هفته‌ها مردم هیجان زده اند، بنابراین تصمیم می گیرند شادتر باشند. آن ها در روزهای تعطیل ذهنشان را معطوف به این می‌کنند که بیشتر از زندگی‌شان لذت ببرند.

 

موضوع کتاب هر روز پنجشنبه است:

 

در کتاب هر روز پنجشنبه است، جوئل اوستین، نویسنده پرفروش ترین کتاب‌های دنیا، با دادن دلگرمی، راهنمایی های معنوی و توصیه های عملی نشان می‌دهد که چگونه شادی و خوشبختی را در هر روز هفته و هرروز زندگیتان بیابید.

در مواجهه با هرگونه چالش و با قرار گرفتن در موقعیت‌هایی که می‌خواهند شما را بر زمین بزنند، این شما هستید که می‌توانید پاسخ خود را انتخاب کنید.

مهم نیست چه اتفاقی برایتان افتاده یا چه دارید و چه ندارید بلکه نحوه تفکر شما و تصمیماتی که می‌گیرید اهمیت دارد.

اوستین شما را تشویق می‌کند که با تبدیل شدن به منبعی از درک و حمایت سرچشمه شادی برای دیگران باشید.

شما از طریق راه‌هایی که او پیشنهاد می‌دهد، به جای قضاوت و انتقاد سریع، آن شادمانی و رضایتی را کشف خواهید کرد که تنها از وجود افرادی برمی‌خیزد که الهام‌بخش و مشوق دیگران باشند.

 

تعدادی از داوطلبان موسسه خیریه آرا قسمتی از کتاب “هر روز پنجشنبه است”  را از انتشارات ققنوس اثر جوئل اوستین با ترجمه شبنم سمیعیان خوانده‌اند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *