آنجا که انعکاس نگاه کودکان کار،

 

از واکس کفش‌هاست!!

 

گم اند کفش‌های پیاده ای که

 

برقص سوارگان پیدا می دوند!!

 

موسسه خیریه مهرانه قلب سفید در سال 1394 تاسیس شد، این موسسه با کمک مشاوران و مددکاران خبره به بررسی وضعیت کودکان کار و خانواده آن ها از نظر جسمی، روحی، تحصیلی و … می پردازد و در راستای ارتقا این موارد تلاش می نماید و این کودکان بهبود یافته و سالم را تحویل جامعه داده تا در جایگاه خود به بهترین شکل ممکن زندگی و رشد نمایند.

اما اینجا پایان راه نیست…

حمایت و یاری این کودکان، که اکنون نوجوان یا جوانانی هستند و رویاهای بزرگ تر در سردارند، درطی کردن این مسیرامری ارزشمند بوده و نیازمند تلاش و همیاری می باشد.

 

بندگی یعنی

در کوچه پس کوچه های زندگی

دست کسی را بگیری…!

موسسه‌ی خیریه  کارآفرینان آرا شمیران با شماره ثبت 38431، فعالیت رسمی خود را از سال 1394، با اخذ مجوز از سازمان بهزیستی کشور آغاز نمود. چهارچوب فعالیت‌های این موسسه، ارائه‌ی خدمات خیرخواهانه جهت کسب و یا بهبود دانش و تجربه‎ی مورد نیاز زندگی و بازار کار در رده‌ی سنی 15 تا 30 سال است. برنامه‌های مدون خیریه، با هدف توسعه‌ی علمی و عملی و حمایت از نیروی کار تازه نفس با توان مالی نامناسب، به‌صورت بروز، حرفه‌ای و کارآمد است.

چه بسا این افراد پس از طی کردن دوران کارآموزی خود، در نهایت با حمایت موسسه خیریه آرا و تهیه تجهیزات، به دیگران نیز آموزش هایی می دهند و در نقش یک کارفرما ظاهر میشوند.

ماهم می توانیم برابر و توانا باشیم…

به مناسبت روز جهانی ریشه کن کردن فقر، در روز پنج شنبه مورخ 18 مهرماه ایونتی با همکاری موسسه خیریه آرا شمیران و قلب سفید درسالن آمفی تاتر بام لند برگزار شد. به یاری هم تلاش کردیم تا به خود یادآور شویم،  کودکان ترخیص شده از بهزیستی هم می توانند در راستای کسب شغل، مهارت، کسب احترام اجتماعی و… برابر و توانا باشند.

این مراسم ساعت 18 درسالن آمفی تئاتر بام لند با حضور مجری و حضور اریگامی ساز مطرح کشور سرکارخانم زهره بحرالعلومی برگزار شد که پیش تر در برنامه عصر جدید درخشیدند.

گره های کاغذ زندگیمان را باز کنیم…

سرکارخانم بحرالعلومی با روایت یک داستان و همزمان تهیه اریگامی با مشارکت افراد به آنها یادآوری کرد که اوریگامی صرفا یک کاردستی نیست بلکه مهارتی برای پرورش روح کودک و بزرگسال است.

در این مراسم که به همت خیریه کارآفرینان آرا شمیران وموسسه خیریه قلب سفید برگزار شد،  علاوه بر حضورپرشور افراد، برنامه‌ هایی ازقبیل اجرای موسیقی شاد، برگزاری قرعه کشی و هدیه یک سفر رایگان، بازی سرگرم کننده ای برای کودکان در نظر گرفته شد. در انتهای مراسم، کاپ کیک‌های تهیه شده به نفع موسسه خیریه کارآفرینان آرا شمیران و موسسه خیریه قلب سفید به فروش رسید.

 

قاب های آرزوهایتان را به واقعیت مبدل میکنیم…

نقطه ی اتصال مهربانی ها قلب‌های سفیدی بود که آرزوهای رنگارنگ کودکان کار بر آن نقش بسته بود…
آرزوهایی که هرچند کوچک بودند اما اشتیاق رسیدن به آنها بزرگ و بی اندازه بود… و دست‌های مهربان این اشتیاق را باور و برآورده خواهد کرد.

بدین منظور هرکدام  از افراد حاضر در مراسم، در زمینه فراهم آوردن آرزوهای این کودکان قدمی پرشور برداشته و نوید محقق کردن آن را با اثر انگشت خود تثبیت کردند.

ضمن قدردانی از حضور افراد بزرگ دل چون جناب آقای مهرداد محمدی( قهرمان  دومیدانی سابق کشور)، سرکارخانم زهره بحرالعلومی، مدیریت بام لند، شرکت اینترنتی شاتل، نماوا، کتابخوان دیجیتال کتاب راه، خیریه قلب سفید و آشپزخانه سلوا برای تمامی زحماتی که برای این ایونت کشیدند، از تمامی افرادی که در این مراسم با ما یک صدا بوده و مارا یاری کردند سپاسگزاریم.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *