امام علي‏ عليه السلام :
مِن واجِبِ حُقُوقِ اللَّهِ عَلَي العِبادِ النَّصيحَةُ بِمَبلَغِ جُهدِهِم وَ التَّعاوُنُ عَلي إقامَةِ الحَقِّ بَينَهُم
از حقوق واجب خدا بر بندگان ، خيرخواهي به اندازه توان ، و ياري كردن يكديگر براي برپايي حق در ميان خود است.
نهج البلاغه ، خطبه ۲۱۶ .

از جمله مفاهیم ارزشمندی که در آموزه‌های دینی به خصوص قرآن کریم، مورد عنایت و توجه قرارگرفته و به آن سفارش شده، احسان و نیکوکاری است. احسان و نیکوکاری کارکردهای زیادی در عرصه‌های فردی، اجتماعی، فرهنگی، معنوی و… دارد. مؤمنان واقعی و انسان‌های صاحب خرد و اندیشه در هر عصر و نسلی، سعی و تلاش کرده‌اند خود را به صفت و ویژگی احسان و نیکوکاری، آراسته سازند. همچنین فعالیت افرادی در امور خیریه را می توان اشاره کرد .

 

توصیه و سفارش سعدی است که می‌گوید :

ره نیک مردان آزاده گیر ، چو ایستاده ای دست افتاده گیر

 

مفهوم نیکوکاری

بر اساس احادیث و روایات احسان، نیکوکاری و رسیدگی به کار مردم و رفع نیاز آنها از برترین حسنات بیان شده و کسانی که به سرنوشت برادر مسلمان خود بی توجه باشند مورد نکوهش قرار گرفته اند. نیکی به دیگران و کمک به موسسات خیریه در جهت گره گشایی از نیازمندان، امری فرا ملی است. در فراسوی مرزها، این عمل نیکو، جایگاه والای خود را دارد. همچنین در آیین اسلام که در آن مسلمانان، برابر و برادر خوانده شده اند، این امر از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

 

چشم انداز موسسه خیریه آرا

دلهایمان سرشار از ایمانی است که باور داریم آینده از آن جوانانی خواهد بود که هرگز به واسطه مشکلات مالی از دانش اندوزی، کارآموزی و کارورزی در حیطه‌ی مبتنی بر توانایی‌هایشان محروم نخواهند ماند. به شکرانه ایمان به پروردگار در روز ۲۹ مرداد ماه ۱۳۹۸ با مشارکت مجموعه ورزشی فرهنگی انقلاب، جشنی به پا کردیم تا بار دیگر ثابت کنیم، آرمان آرا در برگیرنده­‌ی هیچ محدوده­ ی خاص جغرافیایی و ملیتی و نژادی نخواهد بود و همواره با هدف برابری و برادری، فعالیت‌های خود را ادامه می‌دهد .

 

حضور قهرمانان در جشن

حضور قهرمان دارت ایران و جهان، بانوی طلایی دارت کشور سرکار خانم مژگان رحمانی، شور و هیجان بسیاری در فضای مراسم ایجاد کرده بود  و ضمن، نمایش عملکرد تخصصی وی، به حاضرین در مراسم آموزش های پایه عملی و نظری ( دارت )، پیرامون اینکه دارت یک ورزش کاملا تخصصی بوده و داشتن استقامت جسمی بالا، لازمه انتخاب این ورزش می باشد، داده شده است.

 

  مژگان رحمانی ( قهرمان دارت )  اولین و تنها ایرانی راه یافته به مسابقات پی دی سی (معتبرترین مسابقات دارت جهانی) است، وی چندین مقام جهانی و چندین مقام کشوری کسب کرده‌است و در حال حاضر در جایگاه ۲۸ رنکینگ جهانی قرار دارند.

حضور درخشان مهرداد محمدی ( بازیکن فوتبال ) به همراه تیم باشگاه شاهین وی ای پی، که درطی مراسم ورزش همگانی را انجام داده و فضای مهیجی را فراهم آورد.

در این مراسم که به همت خیریه کارآفرینان آرا شمیران برگزار شد، علاوه بر حضور قهرمانان و استفاده رایگان از فضای جاده سلامت باشگاه انقلاب، برنامه‌های سرگرم کننده بسیاری از قبیل موسیقی زنده ساز دهنی با هنرمند گرامی رضا شاهین زاده و مهارت های فوتبالی نظیر رکوردهای روپایی همراه با ورزشکار گرامی جناب آقای ابوالفضل سید نصیری و پذیرایی از شما همراهان، برگزار شده است.

در این میان، داوطلبین موسسه خیریه آرا به معرفی موسسه خیریه آرا شمیران و همچنین ذکر اهداف آن پرداختند. همچنین در تمامی مدت مراسم، مصاحبه ای با قهرمانان، توسط شبکه خبرپوشش داده می شد.

 

تقدیر از قهرمانان

ضمن قدردانی از تلاش بی وقفه عوامل باشگاه انقلاب برای اجرای این مراسم، حضور و حمایت معنوی خیریه بد سرپرست خانه ایرانی پیشوا، بازیکنان فوتسال بانوان و همچنین حضور سرکار خانم سحر طوسی ( جهانگرد) و مشارکت شرکت آب معدنی دی دی، تقدیرنامه ای نیز به رسم یاد بود تقدیم قهرمانان گردید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *