یکی از اهداف و رسالت‌های مهم مؤسسه خیریه کارآفرینان آرا شمیران، آموزش است.

در راستای این هدف، کارگاه‌های تربیت جنسی مخصوص مادران که فرزندان آنها تحت پوشش این مؤسسه هستند، برگزار می‌شود.

تربیت جنسی کودک یکی از مهم ترین و حساس ترین مسائل در حوزه های تربیت است زیرا نقشی مهم در آینده و سعادت و شقاوت کودک دارد.

خانه ای با ربان های آبی برای آرامش کودکانمان

در این کارگاه ها، خانم وحدانی، روانشناس محترم مؤسسه خیریه، ابتدا درمورد چیستی تربیت صحبت کرده و پس از آن به تعریف تربیت جنسی می‌پردازد.

در این کارگاه، از اهمیت تربیت جنسی و سن شروع این نوع از تربیت و اینکه در این مسیر چه نکاتی حائز اهمیت است و نیاز به یادگیری و پیگیری مداوم از سمت مادران دارد، گفته می‌شود.

 

در مرحله بعد، نحوه آموزش نقاط خصوصی بدن و نوع رفتار والدین در مسیر آموزش و پیشگیری از سوء استفاده‌های جنسی به مادران آموزش داده می‌شود.

آموزش‌های بعدی درخصوص آیتم‌هایی است که ممکن است مانع آموزش مناسب به فرزندان شود و درنهایت در مورد انواع رازها و انواع لمس‌های بدن، به مادران آموزش داده می‌شود و اینکه چگونه این موارد را به فرزندانشان آموزش دهند.

آموزش در خصوص تربیت جنسی کودکان در تمام مراحل سنی باید صورت بگیرد. از دوران پیش از دبستان، دبستان، دوران بلوغ، جوانی، میانسالی و حتی سالمندی این آموزش ها لازم است. البته شکل آن در هر دوره متفاوت است.

کودکانمان را دریابیم…

برخی آسیب ها علاوه بر این که جسم کودک را به شدت تهدید می‌کند، سلامت روان او را هم با مشکلات جبران ناپذیری مواجه خواهد کرد که موضوع آسیب های جنسی از همین دسته است. آثار این زخم‌های روانی می‌تواند سال‌های سال در وجود فردی که مورد سوء استفاده قرار گرفته، باقی بماند. تربیت های جنسی شیوه پیشگیرانه‌ای است که برای ایمن نگه داشتن کودک و اجتناب از مصائب و گرفتاری های بعدی مطرح می‌شود.

این کارگاه‌ها به صورت مداوم و دوره‌ای در مؤسسه خیریه آرا شمیران برگزار می‌شود و هدف از آن کاهش آسیب‌هایی است که ممکن است کودکان کار با آن مواجه شوند.

 

کارگاه تربیت جنسی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *