موسسه‌ی خیریه  کارآفرینان آرا شمیران با شماره ثبت 38431، فعالیت رسمی خود را از سال 1394، با اخذ مجوز از سازمان بهزیستی کشور آغاز نمود. چهارچوب فعالیت‌های این موسسه، ارائه‌ی خدمات  خیرخواهانه جهت کسب و یا بهبود دانش و تجربهی مورد نیاز زندگی و بازار کار در رده‌ی سنی 15 الی  30 سال است. برنامه‌های مدون خیریه، با هدف توسعه‌ی علمی و عملی و حمایت از نیروی کار تازه نفس با توان مالی نامناسب، به‌صورت به روز ، حرفه‌ای و کارآمد است.

جریان حرکت

آنچه برای موسسه‌ی خیریه آرا ارزش است، حمایت جوانان با استعدادی است که به دلیل نبود یا کمبود زیرساخت‌های مالی مناسب، امکان شکوفایی استعداد درونی خود را جهت ورود به عرصه‌ی فعالیت‌های گوناگون اجتماعی و اقتصادی  و یا به بیان جامع‌تر بازار کار پویا را ندارند.

به طور کلی، افراد در آرا تحت دو جریان آموزشی قرار می‌گیرند. مرحله نخست، متمرکز بر مهارت‌های زندگی و روان‌شناسی موفقیت است. در این بخش، تلاش خواهد شد تا توان ذهنی مددجویان در هدف‌گذاری شغلی، مدیریت روابط عاطفی و تحکیم ارتباط با خالق یکتا در قالب یک مسیر آموزشی مدون  و به صورت غیرمستقیم دنبال شود. در مرحله دوم، آموزش‌ها به طور کامل برون‌سپاری شده است و آرا با پرداخت هزینه به مؤسسات تخصصی، شرایط آموزش را فراهم می‌کند و افراد را از جنبه شغلی در یک مهارت خاص توانمند می‌سازد. برای تحقق این آرمان‌، با تکیه بر لطف دائم خداوند و بهره‌گیری از تجارب نیروهای متعهد و متخصص و حمایت همه جانبه‌ی انسان‌های بلند نظر، از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد. ایمان داریم که آینده از آن جوانانی است که هرگز به‌واسطه‌ی مشکلات مالی از  دانش‌اندوزی، کارآموزی و کارورزی در حیطه‌ی مبتنی بر تواناییهایشان محروم نخواهند ماند. بدیهی است این مهم، سرآغاز تشکیل یک خانواده‌ی سالم و در پی آن تربیت فرزندانی با دغدغه‌های ارزشمندتر از آنچه اکنون با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند، خواهد شد.